پروژه رشته فناوری اطلاعات - 941

دانشجویان مقطع کارشناسی فناوری اطلاعات که در ترم جاری درس پروژه را اخذ نموده اند لازم است ضمن مطالعه موضوعات ذیل و توضیحات مربوط حداکثر تا تاریخ 14 آبان 94، یکی از عناوین را انتخاب و نسبت به تکمیل  این فرم  اقدام نموده و در زمان های مقرر نسبت به تحویل گزارشات مربوط اقدام نمایند.

  ------------------------------------------------

 پروژه شبیه سازی شبکه توسط نرم افزار OPNET

دانشجویان محترم کتاب OPNET نوشته دکتر ابراهیمی آتانی و مهندس کرباسی (نشر دانشگاهی کیان) را تهیه کرده، نرم افزار مذکور را به استفاده از لوح فشرده داخل کتاب و با توجه به راهنمای موجود در پیوست 1 کتاب نصب نمایند.

فصل اول کتاب شما را با مفاهیم پایه و مبانی شبکه های کامپیوتری آشنا می­سازد. در فصل دوم به معرفی شبیه سازهای کامپیوتری پرداخته و در فصل سوم نیز شبیه ساز OPNET به طور مختصر معرفی شده است.

پس از مطالعه و اشراف به فصول فوق دانشجو باید با توجه به راهنمایی های کتاب مرحله به مرحله شبیه سازی های انجام شده در فصول 4 و 5 و6 و 7 را با مختصری تغییر به دلخواه (مثلا شبیه سازی شبکه یک ساختمان 2 طبقه را به 3 طبقه تبدیل نمایید) انجام داده و از کلیه مراحل انجام شبیه سازی عکس گرفته و در یک فایل WORD به نام خود ذخیره نماید.

در پایان نیز پروژه را ذخیره کرده و به همراه فایل WORD  آن:

فصل 4 حداکثر تا  30 آبان

فصل 5 حداکثر تا  10 آذر

فصل 6 حداکثر تا  20 آذر

و فصل 7 را حداکثر تا  30 آذر

به پست الکترونیک اینجانب به آدرس  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال نمایند.

در پایان برای هر دانشجو یک پروژه مجزا با استفاده از فصول 1 تا 7 کتاب، تعریف شده و دانشجو تا 10 دی ماه فرصت خواهد داشت پروژه تعریف شده را به انجام رسانده و در یک جلسه حضوری که زمان دقیق آن تا تاریخ 10 دی ماه اعلام خواهد شد، از شبیه سازی های انجام شده و همچنین پروژه نهایی دفاع نماید.

شایان ذکر است عدم ارائه و یا عدم دفاع از پروژه نهایی غیبت در آزمون محسوب خواهد شد.

دانشجو باید در روز دفاع، لوح فشرده حاوی کل شبیه سازی های انجام شده و فایل های WORD مربوط و همچنین پروژه نهایی را همراه داشته و به کل روند انجام شبیه سازی ها و دریافت گزارشات مربوط تسلط کامل داشته باشد.

انجام صحیح و تحویل به موقع لوح فشرده، حاوی شبیه سازی و فایل WORD برای هر فصل (در تاریخ های فوق) 2 نمره و ارائه پروژه نهایی و دفاع از آن 12 نمره خواهد داشت.

در صورت بروز هر گونه مشکل با ایمیل اینجانب   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   مکاتبه نمایید.

------------------------------------------------

پروژه برنامه نویسی Visual با استفاده از نرم افزار Visual Studio به زبان # C

دانشجویان محترم کتاب آموزش Visual C# 2005  را از طریق این لینک دریافت و برنامه نصبی آن را نیز از بازار تهیه نموده و با استفاده از فصل 1 کتاب اقدام به نصب نرم افزار نمایند.

دانشجو لازم است یکی از پروژه های زیر را انتخاب و انجام دهد:

1- نرم افزار املاک

2- نرم افزار حقوق و دستمزد

3- نرم افزار رستوران

4- نرم افزار پیک موتوری

5- نرم افزار آژانس 

6- نرم افزار انتخاب واحد

7- نرم افزار گرافیکی (به دلخواه)

8- نرم افزار ماشین حساب مهندسی

9- نرم افزار به دلخواه دانشجو با هماهنگی اینجانب

ضمنا ارسال هفتگی گزارشات (به پست الکترونیک  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ) با تصاویر مربوط از روند انجام کار در بازه های زمانی 7 روزه الزامی است، در صورت عدم ارسال گزارشات لازم، مجوز دفاع صادر نخواهد شد.

در صورت بروز هر گونه مشکل با ایمیل اینجانب    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  مکاتبه نمایید.

 

جهت عضویت در کانال واحد 54 و دریافت آخرین خبرهای واحد 54 در نرم افزار تلگرام بر روی لینک  (http://telegram.me/uast54)  کلیک نمایید.

 

دانشجویان محترم می توانند سوالات خود را در خصوص این اطلاعیه در قسمت پایین مطرح و پاسخ آن را پس از بررسی در همین قسمت دریافت نمایند.