اطلاعیه انتخاب واحد و برنامه های درسی بهمن 98 - کد ترم: 982

مطالعه دقیق و کامل این اطلاعیه قبل از اقدام به انتخاب واحد درسی ضروری است

و عواقب ناشی از عدم رعایت برخی نکات به عهده شخص دانشجو خواهد بود.


1- بر اساس بخشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی و زمانبندی تعیین شده، انتخاب واحد دانشجویان صرفا در بازه زمانی مقرر توسط دانشجو بشرح ذیل بصورت اینترنتی (از طریق سامانه دانشگاه (هم آوا) به آدرس edu.uast.ac.ir) انجام می پذیرد.

تذکر1: بر اساس تاکید سازمان مرکزی، انجام انتخاب واحد توسط شخص دانشجو در سامانه هم آوا الزامی بوده و انتخاب واحد توسط مراکز آموزشی به جای دانشجویان، به هیچ وجه مقدور نمی باشد.

تذکر2: اولویت انتخاب گروه های درسی ارائه شده با دانشجویانی است که در ساعات اولیه زمان مقرر، ثبت نام نمایند.

------------------------------------------------------

زمانبندی انتخاب واحد:

ورودی های بهمن 96 و قبل از آن (کاردانی و کارشناسی):

انتخاب واحد: 16 و 17 بهمن - حذف و اضافه: 10 اسفند

 

ورودی های مهر 97 (کاردانی و کارشناسی):

انتخاب واحد: 18 و 19 بهمن - حذف و اضافه: 11 اسفند

 

تذکر مهم

در ایام حذف و اضافه دانشجو می تواند حداکثر دو درس انتخاب یا

دو درس انتخابی خود را (با رعایت سایر مقررات آموزشی) حذف نماید.

 

تذکر مهم: پیرو اطلاعیه مورخ 28 فروردین 98 

از آنجاییکه به جهت شرایط جدید و مشکلات مربوط، پذیرش دانشجو در ترم های آتی و ادامه فعالیت (پس از اتمام سنوات قانونی دانشجویان در حال تحصیل) برای این مرکز مقدور نخواهد بود، از دانشجویان محترم تقاضا می شود ضمن مطالعه تمامی اطلاعیه ها، زنجیره و برنامه های درسی را بمنظور رعایت سنوات تحصیلی رعایت و نسبت به اخذ دروس گذرانده نشده ترم های قبل اقدام و در صورت لزوم با کارشناسان آموزش مشورت نمایند.

 2- مطالعه برخی مقررات آموزشی قابل دریافت از این لینک قبل از انتخاب واحد برای دانشجویان الزامی است.

تذکر مهم (کارورزی):

الف- در صورت اخذ کارورزی تعداد واحد قابل اخذ برای دانشجویان دارای معدل 17 و بالاتر از آن (در نیمسال 981 - مهر تا بهمن 98) حداکثر 18 واحد و برای دانشجویان دارای معدل پایین تر از 17 حداکثر 14 واحد درسی است.

ب- طبق مقررات درس کارورزی2 صرفا جهت دانشجویان ترم آخر ارائه گردیده است، بنابراین دانشجویانیکه در خرداد ماه سال 99 فارغ التحصیل نمی گردند نباید درس فوق را اخذ نمایند.

ج- اخذ دروس کارورزی1 و 2 بصورت همزمان ممنوع است.

3- به منظور رعايت زنجيره درسي، انتخاب واحد صرفا از يکي از گروه هاي درسي پيشنهادي (بر اساس کد گروه) بصورت کامل امکان پذير خواهد بود. بنابراين دانشجويان نباید واحد هاي درسي خود را از گروه هاي مختلف انتخاب نمايند و مسولیت های ناشی از عدم رعایت این مهم (تداخل امتحانات، فاصله دروس در نیمسال جاری و نیمسال های آتی، عدم فارغ التحصیلی در زمان مقرر، عدم هماهنگی دروس قبلی و بعدی از جهت کتاب و استاد و ...) به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

تذکر مهم: دانشجویان مشروط (دانشجویانیکه در نیمسال 981 (مهر تا بهمن 98) معدل کمتر از 12 کسب نموده اند) می توانند حداقل 12 و حداکثر 14 واحد از دروس اصلی و تخصصی ارائه شده در برنامه های درسی را اخذ نمایند.

4- دانشجویان مقطع کارشناسی که در مقطع کاردانی درس جمعیت و تنظیم خانواده (دانش خانواده) را نگذرانده اند لازم است در مقطع کارشناسی درس دانش خانواده به ارزش 2 واحد درسی را اخذ نمایند.

5- دانشجویان مقطع کارشناسی که رشته کاردانی آنان غیر مرتبط بوده لازم است دروسی را که به عنوان پیش نیاز ارائه گردیده است (گذراندن 2 درس از 3 درس ارائه شده (5 واحد) کفایت می کند)، طبق مقررات اخذ نمایند. (جهت مشاهده سرفصل دروس به همراه جزئیات دروس پیش نیاز اینجا کلیک نمایید)

6- با توجه به مشکلات و محدودیت های دروس معرفی به استاد پیشنهاد می گردد تمامی دروس در طول تحصیل اخذ و گذرانده شود.

7- طبق مقررات پرداخت مبلغ 15 درصد (دولتی) بلافاصله پس از انتخاب واحد الزامی و پرداخت 85 درصد شهریه تا پایان زمان حذف و اضافه ضروری است. ضمنا دانشجویان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز موظف به پرداخت شهریه کامل بوده و طبق مقررات در صورت واریز توسط بنیاد شهید، شهریه پرداختی به دانشجو مسترد خواهد شد.

8- هماهنگی های لازم در خصوص نحوه ارائه کلاس های کارورزی، کاربینی، عملی در ابتدای نیمسال آتی به عمل خواهد آمد و از طریق کانال ها و سایت مرکز به آدرس uast54.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

9- کلیه تاریخ های امتحانی درج شده در سامانه غیر واقعی است و تاریخ های صحیح متعاقبا اعلام خواهد شد.

10- تاریخ شروع و محل تشکیل کلاسها متعاقبا اعلام خواهد شد.

11- دانشجویان محترم لازم است برنامه های درسی خود را بررسی و در صورت لزوم با دوستان و کارشناسان آموزش مشورت نموده و صرفا در بازه زمانی مقرر در یکی از گروه های درسی مربوط ثبت نام نمایند.

جهت مشاهده برنامه های درسی بر روی عنوان مربوط کلیک نمایید:

کارشناسی حقوق ثبتی / ترم4 / ورودی مهر 97

کارشناسی دستیار قضایی / ترم4 / ورودی مهر 97 

کارشناسی ارشاد در امور کیفری / ترم4 / ورودی مهر 97

کارشناسی حقوق اداری / ترم4 / ورودی مهر 97

کاردانی حقوق ثبتی / ترم4 / ورودی مهر 97

کاردانی خدمات قضایی / ترم4 / ورودی مهر 97

کاردانی دستیار قضایی / ترم4 / ورودی مهر 97

کاردانی شورای حل اختلاف / ترم4 / ورودی مهر 97