اطلاعیه انتخاب واحد ترم بهمن 96 + زمانبندی انتخاب واحد و برنامه های درسی / 962

مطالعه دقیق و کامل این اطلاعیه قبل از اقدام به انتخاب واحد ضروری است

و عواقب ناشی از عدم رعایت برخی نکات به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

  1- بر اساس بخشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی و زمانبندی تعیین شده، انتخاب واحد دانشجویان صرفا در بازه زمانی مقرر توسط دانشجو بشرح ذیل بصورت اینترنتی (از طریق سامانه جدید دانشگاه (هم آوا) به آدرس edu.uast.ac.ir) انجام می پذیرد.

(بر اساس تاکید سازمان مرکزی، انجام انتخاب واحد توسط شخص دانشجو در سامانه هم­ آوا الزامی بوده و انجام انتخاب واحد توسط مراکز آموزشی به جای دانشجویان، به هیچ وجه مقدور نمی باشد)

 

بدیهی است اولویت انتخاب گروه های درسی ارائه شده با

دانشجویانی است که در ساعات اولیه زمان مقرر، ثبت نام نمایند.

------------------------------------------------------

دانشجویان ورودی مهر 94 و قبل از آن: 

انتخاب واحد: 7 الی 9 بهمن - حذف و اضافه: 30 بهمن

دانشجویان ورودی بهمن 94:

انتخاب واحد: 10 و 11 بهمن - حذف و اضافه: 1 اسفند

دانشجویان ورودی مهر 95:

انتخاب واحد: 12 الی 14 بهمن - حذف و اضافه: 2 اسفند

دانشجویان ورودی بهمن 95:

انتخاب واحد: 15 الی 17 بهمن - حذف و اضافه: 3 اسفند

دانشجویان ورودی مهر 96:

انتخاب واحد: 18 الی 19 بهمن - حذف و اضافه: 4 اسفند

------------------------------------------------------

ضمنا بمنظور تسهیل انتخاب واحد درسی،مراحل ثبت نام اینترنتی قبل از آغاز ثبت نام

از طریق کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهد شد.  telegram.me/uast54

 

2- مطالعه برخی مقررات آموزشی قابل دریافت از این لینک قبل از انتخاب واحد برای دانشجویان الزامی است.

تذکر مهم (کارورزی) - ویژه دانشجویان ورودی مهر 95 و بعد از آن:

- دانشجویان ورودی مهر 96 مجاز به اخذ درس کارورزی در ترم بهمن 96 نمی باشند. (جهت فارغ التحصیلی در وقت مقرر، اخذ درس کارورزی1 در تابستان 97 و اخذ درس کارورزی2 در ترم 4 پیش بینی گردیده است)

- طبق مقررات دانشجویان ورودی مهر 95 و بعد از آن در صورت اخذ درس کارورزی می توانند حداکثر 14 واحد درسی (2 واحد کارورزی+ 12 واحد سایر دروس) را انتخاب نمایند.

- دانشجویان دارای معدل بالای 17 یا دانشجویان ترم آخر نیز می توانند حداکثر 18 واحد درسی (2 واحد کارورزی+ 16 واحد سایر دروس) را اخذ نمایند. (دانشجوی ترم آخر در این بند به دانشجویی اطلاق می شود که حداکثر با 18 واحد درسی فارغ التحصیل گردد)

- در صورتیکه تعداد واحد باقی مانده دانشجو به همراه کارورزی بیش از 18 واحد درسی است، اخذ دروس مانده به جز کارورزی در ترم جاری و گذراندن درس کارورزی در تابستان پیشنهاد می گردد.

3- دانشجویان ورودی سال 92 و قبل از آن که تقاضای اخذ برخی دروس تخصصی را دارند لازم است جهت هماهنگی های لازم در تاریخ 7بهمن حضورا به آموزش مراجعه نمایند. 

4- به منظور رعايت زنجيره درسي، انتخاب واحد صرفا از يکي از گروه هاي درسي پيشنهادي بصورت کامل امکان پذير خواهد بود. بنابراين  دانشجويان نباید واحد هاي درسي خود را از گروه هاي مختلف انتخاب نمايند و مسولیت های ناشی از عدم رعایت این مهم (تداخل امتحانات، فاصله دروس در نیمسال جاری و نیمسال های آتی، عدم فارغ التحصیلی در زمان مقرر، عدم هماهنگی دروس قبلی و بعدی از جهت کتاب و استاد و ...) به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

تذکر مهم: دانشجویان مشروط لازم است حداقل 12 و حداکثر 14 واحد از دروس اصلی و تخصصی ارائه شده در برنامه های درسی را اخذ و دروس عمومی و مهارت های مشترک را در ترم های آتی بگذرانند.

5- دانشجویان مقطع کاردانی ورودی بهمن 94 و قبل از آن که دوره پیش دانشگاهی را با موفقیت گذرانده اند، با ارائه اصل مدرک پیش دانشگاهی، از گذراندن دروس پیش نیاز (عربی پیش و زبان پیش) معاف می باشند. 

6- دانشجویان مقطع کارشناسی که در مقطع کاردانی درس جمعیت و تنظیم خانواده (دانش خانواده) را نگذرانده اند لازم است در مقطع کارشناسی درس دانش خانواده به ارزش 2 واحد درسی را اخذ نمایند.

7- دانشجویان مقطع کارشناسی که رشته کاردانی آنان غیر مرتبط بوده لازم است دروسی را که به عنوان پیش نیاز ارائه گردیده است (گذراندن 2 درس از 3 درس ارائه شده (5 واحد) کفایت می کند)، طبق مقررات اخذ نمایند. (جهت مشاهده سرفصل دروس به همراه جزئیات دروس پیش نیاز اینجا کلیک نمایید)

8- با توجه به مشکلات و محدودیت های دروس معرفی به استاد پیشنهاد می گردد تمامی دروس در طول تحصیل اخذ و گذرانده شود.

9- با توجه به تغییر سامانه آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی به هم آوا، پرداخت مبلغ 15 درصد (دولتی) بلافاصله پس از انتخاب واحد الزامی و پرداخت 85 درصد شهریه تا پایان زمان حذف و اضافه ضروری است.

10- هماهنگی های لازم در خصوص نحوه ارائه کلاس های کارورزی، کاربینی، عملی، تربیت بدنی1 و ورزش1 در ابتدای نیمسال آتی به عمل خواهد آمد و از طریق کانال تلگرام و سایت مرکز به آدرس uast54.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

11- تاریخ شروع و محل تشکیل کلاسها متعاقبا اعلام خواهد شد.

12- دانشجویان محترم می توانند برنامه های درسی خود را (رشته و تعداد گروه های ارائه شده) بررسی و در صورت لزوم با دوستان و کارشناسان آموزش مشورت نموده و در بازه زمانی مقرر صرفا در یکی از گروه های درسی مربوط ثبت نام نمایند.

جهت مشاهده برنامه های درسی و اطلاعیه مربوط اینجا کلیک نمایید.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی