اطلاعیه انتخاب واحد، زمانبندی ثبت نام و برنامه های درسی - تابستان98

مطالعه دقیق و کامل این اطلاعیه قبل از اقدام به انتخاب واحد ضروری است

و عواقب ناشی از عدم رعایت برخی نکات به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

1/ بر اساس بخشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی، انتخاب واحد دانشجویان صرفا در بازه زمانی مقرر (15 لغایت 18 تیر ماه) بصورت اینترنتی (از طریق سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir) انجام می پذیرد.

 

تذکر: با توجه به اینکه فعالیت های اداری و آموزشی این مرکز در ایام تابستان از تاریخ 13 تیر لغایت 10 شهریور روزهای پنج شنبه و شنبه تعطیل است، دانشجویان محترم می توانند جهت رفع مشکلات انتخاب واحد درسی 16 لغایت 18 تیر ماه هماهنگی های لازم را با آموزش بعمل آورند.

تلفن واحد54: 66932892 و 66932894

 

2/ دانشجویان ترمی طبق مقررات میتوانند حداکثر 6 واحد درسی را اخذ نمایند، بنابراین پیشنهاد می­گردد دانشجویان مشروط از فرصت تابستان برای جبران کسری واحدهای درسی خود استفاده نمایند، بدیهی است سایر دانشجویان نیز میتوانند برای تعدیل حجم دروس در تابستان انتخاب واحد نمایند. قابل ذکر است با عنایت به ظرفیت کلاس­ها، اولویت با دانشجویانی است که در بازه زمانی تعیین شده قبل از سایرین انتخاب واحد نمایند.

3/ مشاهده دقیق برنامه های درسی مربوط در تابستان 98 و مطالعه برخی مقررات آموزشی (قابل دریافت از این لینک) قبل از انتخاب واحد برای دانشجویان الزامی است.

برنامه های درسی:

کارشناسی ارشاد در امور کیفری، دستیار قضایی و حقوق اداری ورودی مهر 97

کارشناسی کلیه رشته های ورودی بهمن 96 و رشته حقوق ثبتی ورودی مهر 97

کاردانی کلیه رشته ها (ورودی های مهر 97) بروز رسانی شد

کاردانی کلیه رشته ها (ورودی های بهمن 96)

تذکرات مهم:

الف- توجه به اطلاعیه مورخ 28 فروردین 98 
(از آنجاییکه به جهت شرایط جدید و مشکلات مربوط، پذیرش دانشجو در ترم های آتی و ادامه فعالیت (پس از اتمام سنوات قانونی دانشجویان در حال تحصیل) برای این مرکز مقدور نخواهد بود، از دانشجویان محترم تقاضا می شود ضمن مطالعه تمامی اطلاعیه ها، زنجیره و برنامه های درسی را بمنظور رعایت سنوات تحصیلی رعایت و نسبت به اخذ دروس گذرانده نشده ترم های قبل اقدام و در صورت لزوم با کارشناسان آموزش مشورت نمایند.)

ب- طبق مقررات با توجه به اینکه دانشجویان محترم نمی توانند در صورت اخذ کارورزی، در ترم های مهر و بهمن بیش از 14 واحد درسی اخذ نمایند (در صورت کسب معدل بالای 17 در ترم قبل، مجموع واحد مجاز با کارورزی 18 واحد خواهد بود)، لذا لازم است به منظور امکان فارغ التحصیلی در زمان مقرر و عدم افزایش سنوات تحصیلی، در تابستان نسبت به اخذ درس کارورزی طبق برنامه پیشنهادی اقدام نمایند.

تذکر مهم: اخذ درس کارورزی2 طبق مقررات فقط برای دانشجویانیکه تا پایان نیمسال آتی (مهر تا بهمن) فارغ التحصیل خواهند شد مجاز می باشد.

ج- درس کارورزی1 در ترم مهر 98 فقط برای دانشجویانی ارائه می گردد که حداکثر واحد باقیمانده آنان 36 واحد درسی یا کمتر است و معدل نیمسال 972 (بهمن 97 تا تیر 98) آنان بالای 17 می باشد. (بنابراین تاکید می شود سایر دانشجویان حتما در تابستان درس کارورزی۱ را اخذ نمایند)

د- اخذ دروس کارورزی1 و 2 بصورت همزمان ممنوع است.

ه- طبق مقررات رعایت حداکثر سقف 6 واحد درسی در تابستان الزامی است. لازم بذکر است دانشجویانیکه حداکثر با 8 واحد درسی در پایان ترم تابستان فارغ التحصیل خواهند شد می توانند نسبت به اخذ دروس خود تا سقف 8 واحد با هماهنگی آموزش اقدام نمایند.

ی- مجددا تاکید می گردد، با توجه به اینکه عدم اخذ ترم تابستان (به ویژه درس کارورزی) موجب عدم فارغ التحصیلی دانشجو در زمان مقرر می گردد، لذا اخذ ترم تابستان ضروری بوده و مسولیت ناشی از عدم اخذ واحد در تابستان و مشکلات مربوط به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

4/ نحوه انجام دروس کارورزی1 و 2 در سایت و کانال های اطلاع رسانی دانشگاه بعد از انتخاب واحد طی اطلاعیه ای قابل مشاهده خواهد بود.

5/ با توجه به بخشنامه دانشگاه جامع، پرداخت شهریه در بازه زمانی مقرر الزامی است. بنابراین لازم است طبق مقررات پرداخت مبلغ 15 درصد حق نظارت دانشگاه به صورت آنلاین در سامانه هم آوا بلافاصله بعد از اتمام انتخاب واحد و مبلغ 85 درصد از طریق دستگاه POS در واحد 54 یا واریز به حساب 0103639187000  نزد بانک ملی ایران به نام مرکز علمی جندی شاپور در روزهای ثبت نام انجام پذیرد. (مبالغ مزبور در سامانه هم آوا بعد از انتخاب واحد قابل مشاهده می باشد). ارائه 2 نسخه فیش واریزی 85 درصد و 1 نسخه پرینت کارنامه مالی، قبل از آغاز کلاس های درسی به امور مالی الزامی است.

6/ شروع کلاس های تابستان 22 تیر، پایان کلاس ها 31 مرداد و امتحانات در بازه زمانی 2 الی 9 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

7/ محل برگزاری کلاس ها متعاقبا از طریق سایت و کانال های اطلاع رسانی مرکز اعلام می گردد.